Krajowa Administracja Skarbowa zapowiada kontrolę kas fiskalnych online w warsztatach samochodowych, punktach wymiany opon i na stacjach paliw.

Ta ogólnopolska akcja ma na celu sprawdzenie, czy i w jakim zakresie przedsiębiorcy działający w tych branżach dostosowali się do obowiązku wprowadzenia kas fiskalnych online.
Jak informuje Ministerstwo Finansów, to kontynuacja działań z października ubiegłego roku. Celem nie jest nakładanie kar (mandatów), tylko weryfikacja nałożonego obowiązku.
Dzięki nowym urządzeniom  z podłączeniem do internetu skarbówka uzyskuje w sposób ciągły, zautomatyzowany i bezpośredni informacje z kas w firmach, które trafiają w czasie rzeczywistym do Centralnego Repozytorium Kas prowadzonego przez dyrektora Krajowej Administracji Skarbowej.
Resort finansów przypomina, że właściciele kas fiskalnych online mogą ubiegać się o częściowy zwrot kosztów związanych z ich zakupem. Można otrzymać ulgę na zakup kasy online i odliczyć część kwoty od podatku VAT.
Od 1 stycznia 2021 r. obowiązkiem posiadania kas fiskalnych została dodatkowo objęta branża gastronomiczna, a od 1 lipca br. dołączą m.in. prawnicy, fryzjerzy, kosmetyczki.